CO JE TO STAVBA ČTVRTSTOLETÍ

Největší inventura českého stavitelského umění a architektury mapující stavby od roku 1993 dodnes. Jedinečná ukázka řemeslného mistrovství a umu českých architektů a stavbařů. Prestižní záležitost pro každého, kdo v tomto oboru u nás chce něco znamenat.

Databáze staveb

Z vámi přihlášených staveb tvoříme nejkomplexnější databázi stavitelství a architektury u nás ve více než dvaceti kategoriích. Jde o systematickou dokumentaci všeho, co v našem stavitelství a architektuře vniklo a znamená. Co pomůže uchovat historickou paměť oboru. Vedle sebe se v databázi nacházejí stavby malé i gigantické, stavby notoricky známé i stavby veřejnosti skryté. Informace z databáze budou čerpat pro své další potřeby média, odborné instituce, školy, investoři, developeři, firmy.

Odborná anketa

Zapojením se do projektu Stavba čtvrtstoletí získáte možnost zúčastnit se ojedinělého způsobu hlasování v dosud největší odborné anketě jaká kdy v oboru byla. Stavby hodnotí sami přihlašovatelé a odborní partneři a svůj hlas nemohou dát objektu jehož jsou sami součástí. Šanci uspět se svým projektem má pod dozorem notáře každý.

Média

Česká televize zpravodajsky plošně i v krajích, redakčně v pravidelných pořadech, seriál o nejzajímavějších stavbách. Deník VLM tisk a online médium s bezkonkurenčně nejlepším mediálním zásahem do regionů. ČTK pokrývá 85 – 90% všech médií na území ČR. ČD pro Vás čtení do vlaků a na cesty s milionovou čteností. N&N se zásahem u nás a 14ti dalších zemích Evropy. Rozhlas – reportáže z míst. Aktuální počet respondentů je 5,37 milionu denně.

TELEVIZNÍ CYKLUS

Naučně populární formát, jehož cílem je propagovat stavitelství na úrovni řemesla, historie, souvislostí i jeho výhledů do budoucnosti. Na obrazovky přináší nové osobnosti, skutečné profesionály.

Výstavy

Stavby čtvrtstoletí poputují do mnoha měst a obcí, na veřejná prostranství, sportoviště i do obchodních pasáží, aby představily mistrovské dovednosti českých architektů, stavbařů i restaurátorů. Výstavy jsou určeny pro domácí publikum i prestižní zahraniční akce.

PUBLIKACE

Řada publikací s tematickým zaměřením. Naučné i krásné, příběhy proměn staveb, kalendáře. Knihy o Stavbách čtvrtstoletí představují to nejlepší, co společně s vámi mapujeme za posledních 25 let.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Láká vás prohlédnout si dálniční most ze spodu nebo zázemí nově postaveného divadla? Chcete proniknout do tradičních řemeslných postupů při rekonstrukcích památek nebo objevit další zajímavá místa? Nové zážitky, poznatky, pohledy, nové lidi a informace získáte při komentovaných prohlídkách staveb a jejich částí, které jsou běžně nedostupné.

CHCETE BÝT U TOHO!

PŘIHLÁSIT STAVBY

Projekt Stavba čtvrtstoletí je určený všem stavbám bez rozdílu typu či velikosti. Jeho databáze cílí na co největší počet zapsaných staveb, které reprezentují české stavitelství a architekturu v nebývalém mediálním zásahu po celé České republice a ve světě. Přináší ojedinělé ohlédnutí za úspěchy oboru a to pouze jednou za vaší profesionální kariéru.

PŘIHLÁSIT STAVBY